Septembrie 01

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2016-09-30. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 30 Sep. Evolutie 29 Sep. 28 Sep.
EUREuro4.4523+0.0202%4.4514-4.4493
USDDolar SUA3.9822+0.3376%3.9688-3.9660
XAUgramul de aur169.8734+0.7204%168.6584-168.9522
AUDDolar australian3.0334-0.2466%3.0409-3.0405
BGNLeva bulgareasca2.2764+0.0176%2.2760-2.2749
CADDolar canadian3.0250-0.1189%3.0286-2.9983
CHFFranc elvetian4.1041+0.4086%4.0874-4.0823
CZKCoroana ceha0.1648+0.0607%0.1647-0.1648
DKKCoroana daneza0.5975+0.0335%0.5973-0.5970
EGPLira egipteana0.4484+0.3356%0.4469-0.4466
GBPLira sterlina5.1627+0.1008%5.1575-5.1508
HUF100 Florinti maghiari1.4386-0.4705%1.4454-1.4461
JPY100 Yeni Japonezi3.9373+0.5645%3.9152-3.9376
MDLLeu moldovenesc0.2009+0.0498%0.2008-0.2000
NOKCoroana norvegiana0.4949+0.569%0.4921-0.4890
PLNZlot polonez1.0325-0.2608%1.0352-1.0366
RUBRubla ruseasca0.0629+0.1592%0.0628-0.0620
SEKCoroana suedeza0.4627-0.0864%0.4631-0.4621
TRYLira turceasca1.3255+0.189%1.3230-1.3311
XDRDST5.5611+0.2289%5.5484-5.5478

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.