Iunie 23

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-06-22. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 22 Iun. Evolutie 21 Iun. 20 Iun.
EUREuro4.5915-0.1566%4.5987-4.5957
USDDolar SUA4.1096-0.4626%4.1287-4.1189
XAUgramul de aur165.3832-0.0616%165.4851-165.1038
AUDDolar australian3.1065-0.5665%3.1242-3.1375
BGNLeva bulgareasca2.3476-0.1574%2.3513-2.3497
CADDolar canadian3.0886-0.573%3.1064-3.1155
CHFFranc elvetian4.2240-0.3092%4.2371-4.2327
CZKCoroana ceha0.1748-0.1143%0.1750-0.1748
DKKCoroana daneza0.6173-0.1294%0.6181-0.6179
EGPLira egipteana0.2271-0.1758%0.2275-0.2270
GBPLira sterlina5.2031-0.0941%5.2080-5.2307
HUF100 Florinti maghiari1.4869+0.0202%1.4866-1.4915
JPY100 Yeni Japonezi3.6998-0.4226%3.7155-3.6930
MDLLeu moldovenesc0.2254-0.1771%0.2258-0.2249
NOKCoroana norvegiana0.4851+0.4764%0.4828-0.4855
PLNZlot polonez1.0831-0.083%1.0840-1.0884
RUBRubla ruseasca0.0686-0.7236%0.0691-0.0699
SEKCoroana suedeza0.4701-0.1275%0.4707-0.4718
TRYLira turceasca1.1687+0.223%1.1661-1.1694
XDRDST5.6690-0.3428%5.6885-5.6793

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.