Aprilie 23

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-04-23. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 23 Apr. Evolutie 22 Apr. 18 Apr.
EUREuro4.4698+0.0851%4.4660-4.4607
USDDolar SUA3.2292-0.1978%3.2356-3.2281
XAUgramul de aur133.2719-0.7504%134.2796-134.4481
AUDDolar australian2.9977-1.0072%3.0282-3.0117
BGNLeva bulgareasca2.2854+0.0832%2.2835-2.2808
CADDolar canadian2.9262-0.3542%2.9366-2.9325
CHFFranc elvetian3.6632+0.1312%3.6584-3.6578
CZKCoroana ceha0.1627+0.0615%0.1626-0.1625
DKKCoroana daneza0.5987+0.1003%0.5981-0.5974
EGPLira egipteana0.4615-0.3024%0.4629-0.4617
GBPLira sterlina5.4255-0.3343%5.4437-5.4148
HUF100 Florinti maghiari1.4529+0.0482%1.4522-1.4529
JPY100 Yeni Japonezi3.1571+0.019%3.1565-3.1513
MDLLeu moldovenesc0.2411+0%0.2411-0.2402
NOKCoroana norvegiana0.5402+0%0.5402-0.5394
PLNZlot polonez1.0665+0.0563%1.0659-1.0665
RUBRubla ruseasca0.0905-0.1104%0.0906-0.0908
SEKCoroana suedeza0.4923+0.2443%0.4911-0.4893
TRYLira turceasca1.5040-0.5554%1.5124-1.5157
XDRDST5.0062-0.0918%5.0108-4.9999

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.