Iulie 25

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-07-25. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 25 Iul. Evolutie 24 Iul. 23 Iul.
EUREuro4.4000-0.351%4.4155-4.4290
USDDolar SUA3.2715-0.1556%3.2766-3.2891
XAUgramul de aur135.9718-0.7122%136.9472-138.2713
AUDDolar australian3.0778-0.5365%3.0944-3.1072
BGNLeva bulgareasca2.2497-0.3499%2.2576-2.2645
CADDolar canadian3.0389-0.54%3.0554-3.0665
CHFFranc elvetian3.6204-0.3825%3.6343-3.6447
CZKCoroana ceha0.1601-0.4353%0.1608-0.1613
DKKCoroana daneza0.5901-0.3378%0.5921-0.5939
EGPLira egipteana0.4576-0.1527%0.4583-0.4601
GBPLira sterlina5.5528-0.4125%5.5758-5.6060
HUF100 Florinti maghiari1.4271-0.5159%1.4345-1.4417
JPY100 Yeni Japonezi3.2102-0.5021%3.2264-3.2453
MDLLeu moldovenesc0.2336-0.4263%0.2346-0.2349
NOKCoroana norvegiana0.5279+0%0.5279-0.5322
PLNZlot polonez1.0615-0.5248%1.0671-1.0712
RUBRubla ruseasca0.0932-0.3209%0.0935-0.0944
SEKCoroana suedeza0.4803+0.3342%0.4787-0.4814
TRYLira turceasca1.5623-0.3508%1.5678-1.5733
XDRDST5.0250-0.2877%5.0395-5.0591

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.