Iulie 15

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2024-07-12. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 12 Iul. Evolutie 11 Iul. 10 Iul.
EUREuro4.9737-0.0241%4.9749-4.9736
USDDolar SUA4.5689-0.4011%4.5873-4.5967
XAUgramul de aur353.2067+0.514%351.4006-350.5732
AUDDolar australian3.0952-0.1162%3.0988-3.0979
BGNLeva bulgareasca2.5430-0.0236%2.5436-2.5429
CADDolar canadian3.3553-0.2942%3.3652-3.3714
CHFFranc elvetian5.0989-0.1371%5.1059-5.1203
CZKCoroana ceha0.1961+0%0.1961-0.1961
DKKCoroana daneza0.6666-0.03%0.6668-0.6667
EGPLira egipteana0.0952-0.4184%0.0956-0.0957
GBPLira sterlina5.9158+0.1778%5.9053-5.8887
HUF100 Florinti maghiari1.2665+0.3089%1.2626-1.2650
JPY100 Yeni Japonezi2.8711+1.1093%2.8396-2.8451
MDLLeu moldovenesc0.2578-0.2708%0.2585-0.2581
NOKCoroana norvegiana0.4267+0.3764%0.4251-0.4306
PLNZlot polonez1.1680-0.0342%1.1684-1.1681
RUBRubla ruseasca0.0521-0.1916%0.0522-0.0523
SEKCoroana suedeza0.4334-0.4822%0.4355-0.4356
TRYLira turceasca0.1390-0.1437%0.1392-0.1396
XDRDST6.0575-0.127%6.0652-6.0699

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.