Iulie 23

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-07-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Iul. Evolutie 20 Iul. 19 Iul.
EUREuro4.5737+0.1818%4.5654-4.5680
USDDolar SUA3.9269-1.0483%3.9685-3.9617
XAUgramul de aur157.4632-0.3324%157.9884-157.9213
AUDDolar australian3.1134-0.7302%3.1363-3.1418
BGNLeva bulgareasca2.3385+0.1842%2.3342-2.3356
CADDolar canadian3.1229-0.5699%3.1408-3.1341
CHFFranc elvetian4.1326-0.2607%4.1434-4.1544
CZKCoroana ceha0.1757+0.171%0.1754-0.1754
DKKCoroana daneza0.6150+0.1792%0.6139-0.6142
EGPLira egipteana0.2198-0.8123%0.2216-0.2207
GBPLira sterlina5.1086-0.6727%5.1432-5.1595
HUF100 Florinti maghiari1.4988+0.4827%1.4916-1.4897
JPY100 Yeni Japonezi3.5158-0.4756%3.5326-3.5389
MDLLeu moldovenesc0.2192+0.5044%0.2181-0.2178
NOKCoroana norvegiana0.4889-0.3465%0.4906-0.4906
PLNZlot polonez1.0809-0.2676%1.0838-1.0857
RUBRubla ruseasca0.0667-0.5961%0.0671-0.0670
SEKCoroana suedeza0.4760-0.1887%0.4769-0.4776
TRYLira turceasca1.1111-1.1037%1.1235-1.1219
XDRDST5.5038-0.5799%5.5359-5.5355

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.