Martie 04

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2016-03-25. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 25 Mar. Evolutie 24 Mar. 23 Mar.
EUREuro4.4639-0.0358%4.4655-4.4641
USDDolar SUA3.9947-0.0675%3.9974-3.9876
XAUgramul de aur156.2355-0.2205%156.5808-158.2224
AUDDolar australian3.0079+0.1265%3.0041-3.0255
BGNLeva bulgareasca2.2823-0.0394%2.2832-2.2824
CADDolar canadian3.0151-0.0862%3.0177-3.0496
CHFFranc elvetian4.0927-0.2146%4.1015-4.0970
CZKCoroana ceha0.1649-0.0606%0.1650-0.1651
DKKCoroana daneza0.5988-0.0501%0.5991-0.5990
EGPLira egipteana0.4499-0.0666%0.4502-0.4542
GBPLira sterlina5.6476-0.069%5.6515-5.6551
HUF100 Florinti maghiari1.4243+0.0632%1.4234-1.4250
JPY100 Yeni Japonezi3.5358-0.3551%3.5484-3.5384
MDLLeu moldovenesc0.2044+0.5411%0.2033-0.2022
NOKCoroana norvegiana0.4716+0.2764%0.4703-0.4727
PLNZlot polonez1.0474+0.268%1.0446-1.0499
RUBRubla ruseasca0.0588+2.0833%0.0576-0.0589
SEKCoroana suedeza0.4817-0.1244%0.4823-0.4828
TRYLira turceasca1.3913+0.3173%1.3869-1.3877
XDRDST5.5800-0.0698%5.5839-5.5760

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.