Octombrie 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-10-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Oct. Evolutie 20 Oct. 17 Oct.
EUREuro4.4170-0.0136%4.4176-4.4209
USDDolar SUA3.4570-0.1069%3.4607-3.4514
XAUgramul de aur139.0059+0.6238%138.1442-137.4284
AUDDolar australian3.0445+0.3428%3.0341-3.0281
BGNLeva bulgareasca2.2584-0.0133%2.2587-2.2603
CADDolar canadian3.0717-0.0065%3.0719-3.0716
CHFFranc elvetian3.6596-0.0601%3.6618-3.6614
CZKCoroana ceha0.1601-0.187%0.1604-0.1609
DKKCoroana daneza0.5931-0.0169%0.5932-0.5937
EGPLira egipteana0.4835-0.1033%0.4840-0.4827
GBPLira sterlina5.5841+0.0179%5.5831-5.5515
HUF100 Florinti maghiari1.4396-0.1803%1.4422-1.4388
JPY100 Yeni Japonezi3.2386+0.26%3.2302-3.2404
MDLLeu moldovenesc0.2375+0.7209%0.2358-0.2369
NOKCoroana norvegiana0.5267+0.114%0.5261-0.5270
PLNZlot polonez1.0461-0.0764%1.0469-1.0451
RUBRubla ruseasca0.0843-0.3546%0.0846-0.0843
SEKCoroana suedeza0.4800+0%0.4800-0.4832
TRYLira turceasca1.5427+0.1558%1.5403-1.5324
XDRDST5.1617-0.031%5.1633-5.1562

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.