Februarie 28

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-02-27. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 27 Feb. Evolutie 24 Feb. 23 Feb.
EUREuro4.5115-0.1196%4.5169-4.5190
USDDolar SUA4.2595-0.1734%4.2669-4.2856
XAUgramul de aur172.0067-0.2024%172.3556-170.5593
AUDDolar australian3.2691-0.5385%3.2868-3.2936
BGNLeva bulgareasca2.3067-0.1212%2.3095-2.3105
CADDolar canadian3.2485-0.2916%3.2580-3.2585
CHFFranc elvetian4.2324-0.2028%4.2410-4.2434
CZKCoroana ceha0.1669-0.1197%0.1671-0.1673
DKKCoroana daneza0.6070-0.0987%0.6076-0.6079
EGPLira egipteana0.2671-0.1495%0.2675-0.2692
GBPLira sterlina5.2921-1.1728%5.3549-5.3429
HUF100 Florinti maghiari1.4655+0.1161%1.4638-1.4677
JPY100 Yeni Japonezi3.7950-0.0869%3.7983-3.7860
MDLLeu moldovenesc0.2122-0.6089%0.2135-0.2152
NOKCoroana norvegiana0.5100-0.3906%0.5120-0.5126
PLNZlot polonez1.0465-0.1812%1.0484-1.0480
RUBRubla ruseasca0.0739+0.2714%0.0737-0.0739
SEKCoroana suedeza0.4722-0.6104%0.4751-0.4766
TRYLira turceasca1.1854-0.6953%1.1937-1.1979
XDRDST5.7630-0.2268%5.7761-5.7877

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.