Iunie 23

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2024-06-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Iun. Evolutie 20 Iun. 19 Iun.
EUREuro4.9771+0.002%4.9770-4.9763
USDDolar SUA4.6535+0.2845%4.6403-4.6356
XAUgramul de aur353.6146+1.5117%348.3486-347.0661
AUDDolar australian3.0942-0.0097%3.0945-3.0913
BGNLeva bulgareasca2.5447+0%2.5447-2.5443
CADDolar canadian3.3984+0.4404%3.3835-3.3791
CHFFranc elvetian5.2157+0.048%5.2132-5.2368
CZKCoroana ceha0.1996-0.2997%0.2002-0.1998
DKKCoroana daneza0.6674+0.015%0.6673-0.6671
EGPLira egipteana0.0975+0.2055%0.0973-0.0972
GBPLira sterlina5.8883-0.1052%5.8945-5.9010
HUF100 Florinti maghiari1.2521-0.2152%1.2548-1.2574
JPY100 Yeni Japonezi2.9294+0.0341%2.9284-2.9367
MDLLeu moldovenesc0.2596+0.2317%0.2590-0.2602
NOKCoroana norvegiana0.4414+0.2043%0.4405-0.4384
PLNZlot polonez1.1489-0.1825%1.1510-1.1471
RUBRubla ruseasca0.0524-3.6765%0.0544-0.0558
SEKCoroana suedeza0.4427-0.2703%0.4439-0.4440
TRYLira turceasca0.1421-0.1405%0.1423-0.1422
XDRDST6.1254+0.1471%6.1164-6.1145

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.