Octombrie 23

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-10-22. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 22 Oct. Evolutie 21 Oct. 20 Oct.
EUREuro4.4166-0.0091%4.4170-4.4176
USDDolar SUA3.4793+0.6451%3.4570-3.4607
XAUgramul de aur139.4524+0.3212%139.0059-138.1442
AUDDolar australian3.0578+0.4369%3.0445-3.0341
BGNLeva bulgareasca2.2581-0.0133%2.2584-2.2587
CADDolar canadian3.0961+0.7943%3.0717-3.0719
CHFFranc elvetian3.6611+0.041%3.6596-3.6618
CZKCoroana ceha0.1599-0.1249%0.1601-0.1604
DKKCoroana daneza0.5931+0%0.5931-0.5932
EGPLira egipteana0.4866+0.6412%0.4835-0.4840
GBPLira sterlina5.5822-0.034%5.5841-5.5831
HUF100 Florinti maghiari1.4414+0.125%1.4396-1.4422
JPY100 Yeni Japonezi3.2538+0.4693%3.2386-3.2302
MDLLeu moldovenesc0.2380+0.2105%0.2375-0.2358
NOKCoroana norvegiana0.5266-0.019%0.5267-0.5261
PLNZlot polonez1.0458-0.0287%1.0461-1.0469
RUBRubla ruseasca0.0849+0.7117%0.0843-0.0846
SEKCoroana suedeza0.4787-0.2708%0.4800-0.4800
TRYLira turceasca1.5485+0.376%1.5427-1.5403
XDRDST5.1778+0.3119%5.1617-5.1633

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.