Noiembrie 21

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-11-20. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 20 Noi. Evolutie 19 Noi. 16 Noi.
EUREuro4.6662+0.0257%4.6650-4.6639
USDDolar SUA4.0794-0.1493%4.0855-4.1179
XAUgramul de aur160.5225+0.0121%160.5030-160.9705
AUDDolar australian2.9650-0.6733%2.9851-2.9872
BGNLeva bulgareasca2.3858+0.0252%2.3852-2.3847
CADDolar canadian3.0960-0.2159%3.1027-3.1283
CHFFranc elvetian4.1096+0.2831%4.0980-4.0856
CZKCoroana ceha0.1792-0.1115%0.1794-0.1794
DKKCoroana daneza0.6253+0.032%0.6251-0.6250
EGPLira egipteana0.2278+0.0879%0.2276-0.2299
GBPLira sterlina5.2488-0.099%5.2540-5.2762
HUF100 Florinti maghiari1.4518+0.0482%1.4511-1.4490
JPY100 Yeni Japonezi3.6268+0.0745%3.6241-3.6344
MDLLeu moldovenesc0.2385-0.8728%0.2406-0.2415
NOKCoroana norvegiana0.4807-0.6202%0.4837-0.4854
PLNZlot polonez1.0782-0.0556%1.0788-1.0838
RUBRubla ruseasca0.0621+0.1613%0.0620-0.0623
SEKCoroana suedeza0.4525-0.2645%0.4537-0.4544
TRYLira turceasca0.7611-1.2328%0.7706-0.7682
XDRDST5.6614-0.0724%5.6655-5.6911

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.