Iulie 04

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-07-03. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 03 Iul. Evolutie 02 Iul. 01 Iul.
EUREuro4.4819+0.1564%4.4749-4.4685
USDDolar SUA4.0321-0.1807%4.0394-4.0157
XAUgramul de aur151.4603+0.1435%151.2432-151.3173
AUDDolar australian3.0416-1.0121%3.0727-3.0958
BGNLeva bulgareasca2.2915+0.153%2.2880-2.2847
CADDolar canadian3.2117+0.3719%3.1998-3.2105
CHFFranc elvetian4.2825+0.6534%4.2547-4.2798
CZKCoroana ceha0.1648+0.3654%0.1642-0.1641
DKKCoroana daneza0.6009+0.1834%0.5998-0.5989
EGPLira egipteana0.5218-1.4356%0.5294-0.5263
GBPLira sterlina6.3037-0.0396%6.3062-6.2866
HUF100 Florinti maghiari1.4241+0.0984%1.4227-1.4230
JPY100 Yeni Japonezi3.2804+0.2567%3.2720-3.2692
MDLLeu moldovenesc0.2131+0.2352%0.2126-0.2120
NOKCoroana norvegiana0.5080-0.3922%0.5100-0.5109
PLNZlot polonez1.0696+0.2343%1.0671-1.0674
RUBRubla ruseasca0.0724-0.1379%0.0725-0.0726
SEKCoroana suedeza0.4790-0.0626%0.4793-0.4837
TRYLira turceasca1.4990+0.2407%1.4954-1.4986
XDRDST5.6536-0.0195%5.6547-5.6340

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.