Aprilie 27

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-04-26. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 26 Apr. Evolutie 25 Apr. 24 Apr.
EUREuro4.5355+0.232%4.5250-4.5340
USDDolar SUA4.1620+0.154%4.1556-4.1702
XAUgramul de aur169.2055-0.346%169.7929-170.5919
AUDDolar australian3.1203-0.2015%3.1266-3.1588
BGNLeva bulgareasca2.3190+0.2334%2.3136-2.3182
CADDolar canadian3.0673+0.1175%3.0637-3.1053
CHFFranc elvetian4.1842+0.218%4.1751-4.1952
CZKCoroana ceha0.1686+0.0593%0.1685-0.1692
DKKCoroana daneza0.6097+0.2301%0.6083-0.6095
EGPLira egipteana0.2299+0.5687%0.2286-0.2293
GBPLira sterlina5.3378+0.2328%5.3254-5.3492
HUF100 Florinti maghiari1.4543+0.3519%1.4492-1.4552
JPY100 Yeni Japonezi3.7395-0.6456%3.7638-3.7867
MDLLeu moldovenesc0.2156-1.5525%0.2190-0.2186
NOKCoroana norvegiana0.4860+0.2062%0.4850-0.4900
PLNZlot polonez1.0729+0.4118%1.0685-1.0709
RUBRubla ruseasca0.0737-0.6739%0.0742-0.0748
SEKCoroana suedeza0.4743+0.6152%0.4714-0.4732
TRYLira turceasca1.1592+0.0259%1.1589-1.1601
XDRDST5.6965+0.1125%5.6901-5.7091

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.