Octombrie 30

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-10-30. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 30 Oct. Evolutie 29 Oct. 28 Oct.
EUREuro4.4197-0.0656%4.4226-4.4200
USDDolar SUA3.5094+1.0743%3.4721-3.4826
XAUgramul de aur136.1406-0.6443%137.0235-137.4996
AUDDolar australian3.0844+0.0649%3.0824-3.0771
BGNLeva bulgareasca2.2597-0.0663%2.2612-2.2599
CADDolar canadian3.1339+0.7231%3.1114-3.1044
CHFFranc elvetian3.6657-0.0518%3.6676-3.6642
CZKCoroana ceha0.1594+0.1886%0.1591-0.1592
DKKCoroana daneza0.5937-0.0505%0.5940-0.5938
EGPLira egipteana0.4908+1.0708%0.4856-0.4871
GBPLira sterlina5.6145+0.3288%5.5961-5.6120
HUF100 Florinti maghiari1.4308-0.007%1.4309-1.4293
JPY100 Yeni Japonezi3.2190+0.2429%3.2112-3.2219
MDLLeu moldovenesc0.2353-0.4653%0.2364-0.2373
NOKCoroana norvegiana0.5220+0.0383%0.5218-0.5263
PLNZlot polonez1.0469+0.0191%1.0467-1.0455
RUBRubla ruseasca0.0830+2.2167%0.0812-0.0818
SEKCoroana suedeza0.4765+0.5274%0.4740-0.4725
TRYLira turceasca1.5815+0.2726%1.5772-1.5645
XDRDST5.1984+0.5085%5.1721-5.1810

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.