Mai 23

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-05-22. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 22 Mai. Evolutie 21 Mai. 18 Mai.
EUREuro4.6225-0.0065%4.6228-4.6296
USDDolar SUA3.9099-0.6883%3.9370-3.9229
XAUgramul de aur162.7844+0.0776%162.6582-162.4435
AUDDolar australian2.9712+0.358%2.9606-2.9511
BGNLeva bulgareasca2.3635-0.0042%2.3636-2.3671
CADDolar canadian3.0647+0.1667%3.0596-3.0729
CHFFranc elvetian3.9274-0.2565%3.9375-3.9126
CZKCoroana ceha0.1798-0.2773%0.1803-0.1813
DKKCoroana daneza0.6206-0.0161%0.6207-0.6217
EGPLira egipteana0.2182-0.7279%0.2198-0.2189
GBPLira sterlina5.2672-0.1781%5.2766-5.2964
HUF100 Florinti maghiari1.4583+0.6627%1.4487-1.4636
JPY100 Yeni Japonezi3.5243-0.4126%3.5389-3.5430
MDLLeu moldovenesc0.2354+0.0425%0.2353-0.2372
NOKCoroana norvegiana0.4868+0.2678%0.4855-0.4845
PLNZlot polonez1.0800+0.5119%1.0745-1.0798
RUBRubla ruseasca0.0638+1.2698%0.0630-0.0634
SEKCoroana suedeza0.4525+0.6003%0.4498-0.4504
TRYLira turceasca0.8562-0.8569%0.8636-0.8825
XDRDST5.5619-0.3708%5.5826-5.5791

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.