Aprilie 15

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2024-04-15. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 15 Apr. Evolutie 12 Apr. 11 Apr.
EUREuro4.9737+0.0463%4.9714-4.9703
USDDolar SUA4.6664+0.0407%4.6645-4.6322
XAUgramul de aur352.3272-2.0459%359.6861-347.0367
AUDDolar australian3.0251-0.3295%3.0351-3.0203
BGNLeva bulgareasca2.5430+0.0472%2.5418-2.5412
CADDolar canadian3.3963+0.0059%3.3961-3.3838
CHFFranc elvetian5.1094+0.0059%5.1091-5.0725
CZKCoroana ceha0.1965+0.2551%0.1960-0.1958
DKKCoroana daneza0.6667+0.045%0.6664-0.6662
EGPLira egipteana0.0962-1.9368%0.0981-0.0974
GBPLira sterlina5.8274-0.012%5.8281-5.8071
HUF100 Florinti maghiari1.2631-0.5041%1.2695-1.2733
JPY100 Yeni Japonezi3.0327-0.3516%3.0434-3.0239
MDLLeu moldovenesc0.2639+0.495%0.2626-0.2594
NOKCoroana norvegiana0.4273-0.5122%0.4295-0.4283
PLNZlot polonez1.1598-0.634%1.1672-1.1662
RUBRubla ruseasca0.0498-0.4%0.0500-0.0493
SEKCoroana suedeza0.4299-0.2321%0.4309-0.4316
TRYLira turceasca0.1440-0.2079%0.1443-0.1435
XDRDST6.1448+0.0114%6.1441-6.1158

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.