Decembrie 21

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-12-19. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 19 Dec. Evolutie 18 Dec. 17 Dec.
EUREuro4.4750+0.1007%4.4705-4.4738
USDDolar SUA3.6474+0.6179%3.6250-3.5924
XAUgramul de aur140.3926-0.5349%141.1476-138.4215
AUDDolar australian2.9771+0.2931%2.9684-2.9368
BGNLeva bulgareasca2.2880+0.1006%2.2857-2.2874
CADDolar canadian3.1459+0.5465%3.1288-3.0816
CHFFranc elvetian3.7175+0.1023%3.7137-3.7252
CZKCoroana ceha0.1623+0.2471%0.1619-0.1620
DKKCoroana daneza0.6015+0.0999%0.6009-0.6013
EGPLira egipteana0.5101+0.6114%0.5070-0.5024
GBPLira sterlina5.7112+0.6893%5.6721-5.6430
HUF100 Florinti maghiari1.4161-0.4149%1.4220-1.4281
JPY100 Yeni Japonezi3.0548-0.0589%3.0566-3.0656
MDLLeu moldovenesc0.2323+0.7372%0.2306-0.2307
NOKCoroana norvegiana0.4949+0.6918%0.4915-0.4793
PLNZlot polonez1.0454-0.8818%1.0547-1.0588
RUBRubla ruseasca0.0605+2.7165%0.0589-0.0528
SEKCoroana suedeza0.4720-0.6525%0.4751-0.4703
TRYLira turceasca1.5674+0.668%1.5570-1.5158
XDRDST5.3038+0.3937%5.2830-5.2608

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.