Aprilie 18

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2019-04-18. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 18 Apr. Evolutie 17 Apr. 16 Apr.
EUREuro4.7622+0.0483%4.7599-4.7599
USDDolar SUA4.2114-0.1281%4.2168-4.2168
XAUgramul de aur172.6517-0.7736%173.9977-173.9977
AUDDolar australian3.0310+0.6141%3.0125-3.0125
BGNLeva bulgareasca2.4348+0.0452%2.4337-2.4337
CADDolar canadian3.1610+0.3397%3.1503-3.1503
CHFFranc elvetian4.1761-0.4244%4.1939-4.1939
CZKCoroana ceha0.1855-0.0539%0.1856-0.1856
DKKCoroana daneza0.6379+0.0314%0.6377-0.6377
EGPLira egipteana0.2439+0.2878%0.2432-0.2432
GBPLira sterlina5.4915-0.4586%5.5168-5.5168
HUF100 Florinti maghiari1.4912+0.1612%1.4888-1.4888
JPY100 Yeni Japonezi3.7603-0.2361%3.7692-3.7692
MDLLeu moldovenesc0.2363-0.2111%0.2368-0.2368
NOKCoroana norvegiana0.4968+0.1815%0.4959-0.4959
PLNZlot polonez1.1142+0.0359%1.1138-1.1138
RUBRubla ruseasca0.0658+0.3049%0.0656-0.0656
SEKCoroana suedeza0.4564+0.3077%0.4550-0.4550
TRYLira turceasca0.7328+0.7424%0.7274-0.7274
XDRDST5.8547-0.0768%5.8592-5.8592

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.