Septembrie 03

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-09-02. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 02 Sep. Evolutie 01 Sep. 29 Aug.
EUREuro4.4054+0.1478%4.3989-4.4126
USDDolar SUA3.3594+0.3255%3.3485-3.3490
XAUgramul de aur138.0131-0.3562%138.5065-138.4389
AUDDolar australian3.1211-0.2493%3.1289-3.1291
BGNLeva bulgareasca2.2524+0.1467%2.2491-2.2561
CADDolar canadian3.0780-0.1103%3.0814-3.0857
CHFFranc elvetian3.6479+0.0768%3.6451-3.6583
CZKCoroana ceha0.1584-0.1261%0.1586-0.1588
DKKCoroana daneza0.5915+0.1863%0.5904-0.5921
EGPLira egipteana0.4698+0.3203%0.4683-0.4684
GBPLira sterlina5.5529-0.2318%5.5658-5.5567
HUF100 Florinti maghiari1.3983+0.1074%1.3968-1.3985
JPY100 Yeni Japonezi3.2022-0.2989%3.2118-3.2232
MDLLeu moldovenesc0.2391+0.2936%0.2384-0.2398
NOKCoroana norvegiana0.5423+0.1662%0.5414-0.5415
PLNZlot polonez1.0455+0.0766%1.0447-1.0451
RUBRubla ruseasca0.0898+0.5599%0.0893-0.0907
SEKCoroana suedeza0.4790+0.1882%0.4781-0.4812
TRYLira turceasca1.5486+0.0388%1.5480-1.5524
XDRDST5.0846+0.1477%5.0771-5.0836

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.