Septembrie 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-09-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Sep. Evolutie 20 Sep. 19 Sep.
EUREuro4.6559+0.086%4.6519-4.6524
USDDolar SUA3.9517-0.5687%3.9743-3.9764
XAUgramul de aur153.4508-0.1804%153.7281-153.8126
AUDDolar australian2.8801-0.3115%2.8891-2.8832
BGNLeva bulgareasca2.3806+0.0883%2.3785-2.3788
CADDolar canadian3.0614-0.5845%3.0794-3.0701
CHFFranc elvetian4.1351+0.53%4.1133-4.1141
CZKCoroana ceha0.1822+0.1099%0.1820-0.1830
DKKCoroana daneza0.6242+0.0802%0.6237-0.6237
EGPLira egipteana0.2206-0.541%0.2218-0.2216
GBPLira sterlina5.2123-0.7275%5.2505-5.2395
HUF100 Florinti maghiari1.4386+0.0278%1.4382-1.4389
JPY100 Yeni Japonezi3.5050-0.9971%3.5403-3.5396
MDLLeu moldovenesc0.2364-0.2532%0.2370-0.2372
NOKCoroana norvegiana0.4852+0.0619%0.4849-0.4873
PLNZlot polonez1.0851+0.1384%1.0836-1.0836
RUBRubla ruseasca0.0595-0.6678%0.0599-0.0593
SEKCoroana suedeza0.4496+0%0.4496-0.4477
TRYLira turceasca0.6306-1.0824%0.6375-0.6305
XDRDST5.5550-0.3838%5.5764-5.5773

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.