Ianuarie 23

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2019-01-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Ian. Evolutie 18 Ian. 17 Ian.
EUREuro4.7081+0.2257%4.6975-4.6890
USDDolar SUA4.1377+0.4491%4.1192-4.1126
XAUgramul de aur170.1500-0.046%170.2283-171.1534
AUDDolar australian2.9627+0.0845%2.9602-2.9479
BGNLeva bulgareasca2.4073+0.229%2.4018-2.3975
CADDolar canadian3.1147+0.2607%3.1066-3.0976
CHFFranc elvetian4.1501+0.1448%4.1441-4.1453
CZKCoroana ceha0.1839+0.1089%0.1837-0.1835
DKKCoroana daneza0.6306+0.2066%0.6293-0.6281
EGPLira egipteana0.2306+0.1738%0.2302-0.2296
GBPLira sterlina5.3199-0.1989%5.3305-5.2962
HUF100 Florinti maghiari1.4797+0.3527%1.4745-1.4591
JPY100 Yeni Japonezi3.7743+0.2603%3.7645-3.7808
MDLLeu moldovenesc0.2408+0.2498%0.2402-0.2400
NOKCoroana norvegiana0.4835+0.1242%0.4829-0.4804
PLNZlot polonez1.0966+0.2102%1.0943-1.0941
RUBRubla ruseasca0.0623+0.4839%0.0620-0.0618
SEKCoroana suedeza0.4592+0.2839%0.4579-0.4560
TRYLira turceasca0.7739+0.5587%0.7696-0.7659
XDRDST5.7568+0.2787%5.7408-5.7322

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.