Aprilie 18

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-04-17. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 17 Apr. Evolutie 16 Apr. 15 Apr.
EUREuro4.4110-0.034%4.4125-4.4202
USDDolar SUA4.0777-1.4882%4.1393-4.1720
XAUgramul de aur157.9599-1.5681%160.4764-159.6721
AUDDolar australian3.1919-0.632%3.2122-3.1706
BGNLeva bulgareasca2.2553-0.0355%2.2561-2.2600
CADDolar canadian3.3556-0.4037%3.3692-3.3311
CHFFranc elvetian4.2767-0.1121%4.2815-4.2773
CZKCoroana ceha0.1605+0.0623%0.1604-0.1614
DKKCoroana daneza0.5912+0.0508%0.5909-0.5919
EGPLira egipteana0.5344-1.4931%0.5425-0.5468
GBPLira sterlina6.1315-0.2359%6.1460-6.1417
HUF100 Florinti maghiari1.4651-0.1907%1.4679-1.4927
JPY100 Yeni Japonezi3.4336-1.086%3.4713-3.4928
MDLLeu moldovenesc0.2280-1.6818%0.2319-0.2345
NOKCoroana norvegiana0.5259-0.4166%0.5281-0.5252
PLNZlot polonez1.0988+0.0637%1.0981-1.1022
RUBRubla ruseasca0.0801-3.494%0.0830-0.0824
SEKCoroana suedeza0.4765+0.084%0.4761-0.4741
TRYLira turceasca1.5200-0.8609%1.5332-1.5463
XDRDST5.6531-0.835%5.7007-5.7276

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.