Ianuarie 20

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-01-19. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 19 Ian. Evolutie 18 Ian. 17 Ian.
EUREuro4.4927-0.1178%4.4980-4.5048
USDDolar SUA4.2161+0.1497%4.2098-4.2225
XAUgramul de aur163.0133-0.6281%164.0436-165.1346
AUDDolar australian3.1842+0.1667%3.1789-3.1826
BGNLeva bulgareasca2.2971-0.1174%2.2998-2.3032
CADDolar canadian3.1742-1.3519%3.2177-3.2339
CHFFranc elvetian4.1896-0.2048%4.1982-4.2040
CZKCoroana ceha0.1662-0.1802%0.1665-0.1667
DKKCoroana daneza0.6042-0.1157%0.6049-0.6057
EGPLira egipteana0.2233+0.1345%0.2230-0.2246
GBPLira sterlina5.1969+0.3224%5.1802-5.1287
HUF100 Florinti maghiari1.4573-0.1713%1.4598-1.4636
JPY100 Yeni Japonezi3.6758-0.9832%3.7123-3.7315
MDLLeu moldovenesc0.2086+0.096%0.2084-0.2107
NOKCoroana norvegiana0.4980+0.0804%0.4976-0.4987
PLNZlot polonez1.0263-0.1265%1.0276-1.0310
RUBRubla ruseasca0.0703-1.1252%0.0711-0.0712
SEKCoroana suedeza0.4714-0.1483%0.4721-0.4742
TRYLira turceasca1.1096-0.2338%1.1122-1.1116
XDRDST5.7021-0.0508%5.7050-5.7129

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.