Octombrie 17

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-10-16. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 16 Oct. Evolutie 13 Oct. 12 Oct.
EUREuro4.5854-0.0763%4.5889-4.5915
USDDolar SUA3.8887+0.2242%3.8800-3.8732
XAUgramul de aur163.1062+1.018%161.4625-161.1945
AUDDolar australian3.0617+0.6311%3.0425-3.0292
BGNLeva bulgareasca2.3445-0.0767%2.3463-2.3476
CADDolar canadian3.1122+0.0032%3.1121-3.1087
CHFFranc elvetian3.9851+0.176%3.9781-3.9731
CZKCoroana ceha0.1777+0%0.1777-0.1775
DKKCoroana daneza0.6160-0.0811%0.6165-0.6169
EGPLira egipteana0.2203+0.0909%0.2201-0.2193
GBPLira sterlina5.1710+0.4253%5.1491-5.1227
HUF100 Florinti maghiari1.4883+0.1413%1.4862-1.4847
JPY100 Yeni Japonezi3.4776+0.4535%3.4619-3.4459
MDLLeu moldovenesc0.2223+0.1803%0.2219-0.2221
NOKCoroana norvegiana0.4921+0.2649%0.4908-0.4897
PLNZlot polonez1.0797+0.2135%1.0774-1.0750
RUBRubla ruseasca0.0680+1.0401%0.0673-0.0672
SEKCoroana suedeza0.4781-0.0627%0.4784-0.4786
TRYLira turceasca1.0660+0.4334%1.0614-1.0624
XDRDST5.4971+0.1549%5.4886-5.4803

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.