Februarie 22

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2019-02-22. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 22 Feb. Evolutie 21 Feb. 20 Feb.
EUREuro4.7619+0.1262%4.7559-4.7576
USDDolar SUA4.1988+0.1121%4.1941-4.1938
XAUgramul de aur178.5589-0.8511%180.0916-181.3376
AUDDolar australian2.9841+0.0872%2.9815-3.0010
BGNLeva bulgareasca2.4348+0.1316%2.4316-2.4326
CADDolar canadian3.1775-0.0535%3.1792-3.1818
CHFFranc elvetian4.1953+0.2054%4.1867-4.1895
CZKCoroana ceha0.1856+0.1619%0.1853-0.1852
DKKCoroana daneza0.6381+0.1098%0.6374-0.6376
EGPLira egipteana0.2394+0%0.2394-0.2384
GBPLira sterlina5.4653-0.2591%5.4795-5.4657
HUF100 Florinti maghiari1.4983+0%1.4983-1.4975
JPY100 Yeni Japonezi3.7869-0.0422%3.7885-3.7859
MDLLeu moldovenesc0.2449-0.0408%0.2450-0.2462
NOKCoroana norvegiana0.4870+0.1439%0.4863-0.4888
PLNZlot polonez1.0978-0.0364%1.0982-1.0960
RUBRubla ruseasca0.0640+0%0.0640-0.0638
SEKCoroana suedeza0.4488+0.0669%0.4485-0.4504
TRYLira turceasca0.7868+0.0127%0.7867-0.7900
XDRDST5.8434+0.0702%5.8393-5.8380

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.