Noiembrie 20

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-11-20. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 20 Noi. Evolutie 19 Noi. 17 Noi.
EUREuro4.6469+0.1487%4.6400-4.6400
USDDolar SUA3.9414+0.234%3.9322-3.9322
XAUgramul de aur163.6579+0.8488%162.2804-162.2804
AUDDolar australian2.9808+0.482%2.9665-2.9665
BGNLeva bulgareasca2.3760+0.1517%2.3724-2.3724
CADDolar canadian3.0851+0.0454%3.0837-3.0837
CHFFranc elvetian3.9833+0.4311%3.9662-3.9662
CZKCoroana ceha0.1817+0.1102%0.1815-0.1815
DKKCoroana daneza0.6245+0.1604%0.6235-0.6235
EGPLira egipteana0.2232+0.1346%0.2229-0.2229
GBPLira sterlina5.2259+0.3514%5.2076-5.2076
HUF100 Florinti maghiari1.4871-0.047%1.4878-1.4878
JPY100 Yeni Japonezi3.5156+0.6528%3.4928-3.4928
MDLLeu moldovenesc0.2236+0%0.2236-0.2236
NOKCoroana norvegiana0.4773-0.6453%0.4804-0.4804
PLNZlot polonez1.0977+0.3199%1.0942-1.0942
RUBRubla ruseasca0.0665+0.7576%0.0660-0.0660
SEKCoroana suedeza0.4671-0.1496%0.4678-0.4678
TRYLira turceasca1.0121+0.089%1.0112-1.0112
XDRDST5.5651+0.2504%5.5512-5.5512

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.