Decembrie 14

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-12-13. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 13 Dec. Evolutie 12 Dec. 11 Dec.
EUREuro4.6327-0.0755%4.6362-4.6332
USDDolar SUA3.9431+0.16%3.9368-3.9274
XAUgramul de aur157.3742-0.0367%157.4320-157.9528
AUDDolar australian2.9803+0.0537%2.9787-2.9570
BGNLeva bulgareasca2.3687-0.0759%2.3705-2.3690
CADDolar canadian3.0632-0.1434%3.0676-3.0557
CHFFranc elvetian3.9757+0.0277%3.9746-3.9629
CZKCoroana ceha0.1805-0.2762%0.1810-0.1810
DKKCoroana daneza0.6224-0.0803%0.6229-0.6224
EGPLira egipteana0.2210+0%0.2210-0.2202
GBPLira sterlina5.2626+0.3375%5.2449-5.2548
HUF100 Florinti maghiari1.4733-0.1153%1.4750-1.4739
JPY100 Yeni Japonezi3.4772+0.2133%3.4698-3.4633
MDLLeu moldovenesc0.2277+0.176%0.2273-0.2287
NOKCoroana norvegiana0.4716-0.1905%0.4725-0.4684
PLNZlot polonez1.0985-0.3538%1.1024-1.1021
RUBRubla ruseasca0.0667-0.299%0.0669-0.0663
SEKCoroana suedeza0.4675-0.0641%0.4678-0.4625
TRYLira turceasca1.0248-0.3694%1.0286-1.0242
XDRDST5.5605+0.0972%5.5551-5.5470

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.