Februarie 11

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2016-02-10. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 10 Feb. Evolutie 09 Feb. 08 Feb.
EUREuro4.4852-0.1225%4.4907-4.4763
USDDolar SUA3.9870-0.4917%4.0067-4.0081
XAUgramul de aur151.4890-1.0176%153.0464-151.4093
AUDDolar australian2.8309+0.2408%2.8241-2.8444
BGNLeva bulgareasca2.2933-0.1176%2.2960-2.2887
CADDolar canadian2.8741-0.6499%2.8929-2.8861
CHFFranc elvetian4.0910+0.1052%4.0867-4.0434
CZKCoroana ceha0.1659-0.0602%0.1660-0.1655
DKKCoroana daneza0.6010-0.1163%0.6017-0.5998
EGPLira egipteana0.5092-0.508%0.5118-0.5119
GBPLira sterlina5.7818-0.3275%5.8008-5.7957
HUF100 Florinti maghiari1.4428+0.0069%1.4427-1.4436
JPY100 Yeni Japonezi3.4641-0.2304%3.4721-3.4349
MDLLeu moldovenesc0.1991-0.4002%0.1999-0.1975
NOKCoroana norvegiana0.4676+0.1285%0.4670-0.4670
PLNZlot polonez1.0130+0.3566%1.0094-1.0132
RUBRubla ruseasca0.0505-1.5595%0.0513-0.0520
SEKCoroana suedeza0.4720-0.2325%0.4731-0.4753
TRYLira turceasca1.3603-0.0294%1.3607-1.3651
XDRDST5.5898-0.3228%5.6079-5.5976

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.