Septembrie 17

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-09-17. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 17 Sep. Evolutie 16 Sep. 15 Sep.
EUREuro4.4180+0%4.4180-4.4209
USDDolar SUA3.4118+0%3.4118-3.4211
XAUgramul de aur135.9246+0%135.9246-135.8265
AUDDolar australian3.0742+0%3.0742-3.0821
BGNLeva bulgareasca2.2589+0%2.2589-2.2603
CADDolar canadian3.0863+0%3.0863-3.0856
CHFFranc elvetian3.6544+0%3.6544-3.6536
CZKCoroana ceha0.1603+0%0.1603-0.1602
DKKCoroana daneza0.5935+0%0.5935-0.5939
EGPLira egipteana0.4772+0%0.4772-0.4785
GBPLira sterlina5.5218+0%5.5218-5.5588
HUF100 Florinti maghiari1.4055+0%1.4055-1.4048
JPY100 Yeni Japonezi3.1859+0%3.1859-3.1905
MDLLeu moldovenesc0.2388+0%0.2388-0.2389
NOKCoroana norvegiana0.5332+0%0.5332-0.5357
PLNZlot polonez1.0525+0%1.0525-1.0528
RUBRubla ruseasca0.0883+0%0.0883-0.0898
SEKCoroana suedeza0.4784+0%0.4784-0.4792
TRYLira turceasca1.5445+0%1.5445-1.5433
XDRDST5.1190+0%5.1190-5.1309

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.