Mai 28

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-05-28. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 28 Mai. Evolutie 27 Mai. 26 Mai.
EUREuro4.4435-0.0337%4.4450-4.4630
USDDolar SUA4.0634-0.3629%4.0782-4.0924
XAUgramul de aur155.3015-0.1255%155.4967-157.2011
AUDDolar australian3.1129-1.3031%3.1540-3.1928
BGNLeva bulgareasca2.2719-0.0352%2.2727-2.2819
CADDolar canadian3.2539-0.7019%3.2769-3.3106
CHFFranc elvetian4.2916-0.1837%4.2995-4.3190
CZKCoroana ceha0.1620-0.0617%0.1621-0.1629
DKKCoroana daneza0.5958-0.0671%0.5962-0.5986
EGPLira egipteana0.5327-0.3368%0.5345-0.5364
GBPLira sterlina6.2203-0.8607%6.2743-6.3001
HUF100 Florinti maghiari1.4370-0.1251%1.4388-1.4448
JPY100 Yeni Japonezi3.2768-0.8892%3.3062-3.3358
MDLLeu moldovenesc0.2261+0.1772%0.2257-0.2239
NOKCoroana norvegiana0.5232-0.6645%0.5267-0.5324
PLNZlot polonez1.0731-0.0745%1.0739-1.0792
RUBRubla ruseasca0.0776-2.267%0.0794-0.0812
SEKCoroana suedeza0.4803+0.1251%0.4797-0.4850
TRYLira turceasca1.5290-0.7401%1.5404-1.5548
XDRDST5.6483-0.3528%5.6683-5.6918

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.