Decembrie 19

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-12-18. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 18 Dec. Evolutie 17 Dec. 14 Dec.
EUREuro4.6478-0.1547%4.6550-4.6540
USDDolar SUA4.0820-0.6015%4.1067-4.1197
XAUgramul de aur163.9458+0.152%163.6970-164.1137
AUDDolar australian2.9371-0.3292%2.9468-2.9530
BGNLeva bulgareasca2.3764-0.1513%2.3800-2.3796
CADDolar canadian3.0443-0.821%3.0695-3.0770
CHFFranc elvetian4.1177-0.1794%4.1251-4.1341
CZKCoroana ceha0.1804+0%0.1804-0.1804
DKKCoroana daneza0.6224-0.1764%0.6235-0.6234
EGPLira egipteana0.2278-0.6108%0.2292-0.2294
GBPLira sterlina5.1631-0.2935%5.1783-5.1867
HUF100 Florinti maghiari1.4383-0.0486%1.4390-1.4376
JPY100 Yeni Japonezi3.6329+0.2373%3.6243-3.6288
MDLLeu moldovenesc0.2368-0.8375%0.2388-0.2369
NOKCoroana norvegiana0.4705-1.3006%0.4767-0.4780
PLNZlot polonez1.0846-0.0829%1.0855-1.0825
RUBRubla ruseasca0.0611-0.9724%0.0617-0.0620
SEKCoroana suedeza0.4516-0.5067%0.4539-0.4527
TRYLira turceasca0.7641+0.0262%0.7639-0.7601
XDRDST5.6534-0.3718%5.6745-5.6847

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.