Iulie 30

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2016-07-29. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 29 Iul. Evolutie 28 Iul. 27 Iul.
EUREuro4.4654+0.0874%4.4615-4.4687
USDDolar SUA4.0203-0.0398%4.0219-4.0634
XAUgramul de aur172.4392-0.4645%173.2439-172.5364
AUDDolar australian3.0187-0.3795%3.0302-3.0398
BGNLeva bulgareasca2.2831+0.0833%2.2812-2.2848
CADDolar canadian3.0534-0.1472%3.0579-3.0809
CHFFranc elvetian4.1184+0.7412%4.0881-4.0890
CZKCoroana ceha0.1651+0.0606%0.1650-0.1653
DKKCoroana daneza0.6003+0.1001%0.5997-0.6007
EGPLira egipteana0.4527-0.0442%0.4529-0.4628
GBPLira sterlina5.2967-0.0377%5.2987-5.3215
HUF100 Florinti maghiari1.4285+0.1402%1.4265-1.4243
JPY100 Yeni Japonezi3.8831+1.1224%3.8400-3.8528
MDLLeu moldovenesc0.2037-0.6341%0.2050-0.2050
NOKCoroana norvegiana0.4700-0.4659%0.4722-0.4732
PLNZlot polonez1.0225+0.1371%1.0211-1.0215
RUBRubla ruseasca0.0601-0.9885%0.0607-0.0615
SEKCoroana suedeza0.4665-0.2992%0.4679-0.4686
TRYLira turceasca1.3341+0.263%1.3306-1.3367
XDRDST5.6001+0.1019%5.5944-5.6290

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.