Decembrie 10

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2016-12-09. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 09 Dec. Evolutie 08 Dec. 07 Dec.
EUREuro4.4985-0.0777%4.5020-4.5007
USDDolar SUA4.2391+1.6035%4.1722-4.1980
XAUgramul de aur159.3476+1.0439%157.7014-158.1688
AUDDolar australian3.1735+1.5325%3.1256-3.1286
BGNLeva bulgareasca2.3000-0.0782%2.3018-2.3011
CADDolar canadian3.2167+1.9298%3.1558-3.1624
CHFFranc elvetian4.1693+0.4312%4.1514-4.1548
CZKCoroana ceha0.1664-0.0601%0.1665-0.1665
DKKCoroana daneza0.6048-0.0661%0.6052-0.6052
EGPLira egipteana0.2345+2.0009%0.2299-0.2339
GBPLira sterlina5.3445+0.872%5.2983-5.2834
HUF100 Florinti maghiari1.4302-0.2232%1.4334-1.4381
JPY100 Yeni Japonezi3.7017+0.6252%3.6787-3.6814
MDLLeu moldovenesc0.2072-0.4325%0.2081-0.2074
NOKCoroana norvegiana0.5013+0.4811%0.4989-0.4999
PLNZlot polonez1.0133+0.1186%1.0121-1.0144
RUBRubla ruseasca0.0672+1.9727%0.0659-0.0659
SEKCoroana suedeza0.4640+0.5853%0.4613-0.4607
TRYLira turceasca1.2226-1.5065%1.2413-1.2235
XDRDST5.7334+0.9099%5.6817-5.6987

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.