August 20

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-08-20. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 20 Aug. Evolutie 19 Aug. 18 Aug.
EUREuro4.4244-0.2008%4.4333-4.4362
USDDolar SUA3.3291+0.2077%3.3222-3.3133
XAUgramul de aur138.5134-0.2011%138.7925-138.7659
AUDDolar australian3.0918-0.316%3.1016-3.0874
BGNLeva bulgareasca2.2621-0.2029%2.2667-2.2682
CADDolar canadian3.0386-0.256%3.0464-3.0432
CHFFranc elvetian3.6552-0.1748%3.6616-3.6640
CZKCoroana ceha0.1584-0.1261%0.1586-0.1590
DKKCoroana daneza0.5934-0.2018%0.5946-0.5950
EGPLira egipteana0.4656+0.2152%0.4646-0.4634
GBPLira sterlina5.5395+0.1555%5.5309-5.5425
HUF100 Florinti maghiari1.4115-0.1768%1.4140-1.4110
JPY100 Yeni Japonezi3.2237-0.3709%3.2357-3.2344
MDLLeu moldovenesc0.2410-0.1243%0.2413-0.2419
NOKCoroana norvegiana0.5385-0.3331%0.5403-0.5390
PLNZlot polonez1.0566-0.236%1.0591-1.0572
RUBRubla ruseasca0.0917-0.1089%0.0918-0.0919
SEKCoroana suedeza0.4825-0.4949%0.4849-0.4839
TRYLira turceasca1.5325-0.1303%1.5345-1.5258
XDRDST5.0735+0%5.0735-5.0699

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.