Ianuarie 30

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-01-29. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 29 Ian. Evolutie 28 Ian. 27 Ian.
EUREuro4.4451-0.3005%4.4585-4.4709
USDDolar SUA3.9335+0.1961%3.9258-3.9644
XAUgramul de aur161.4006-0.5265%162.2549-162.8549
AUDDolar australian3.0695-1.6375%3.1206-3.1499
BGNLeva bulgareasca2.2727-0.3027%2.2796-2.2859
CADDolar canadian3.1375-0.5263%3.1541-3.1770
CHFFranc elvetian4.2748-2.026%4.3632-4.4269
CZKCoroana ceha0.1598-0.1874%0.1601-0.1609
DKKCoroana daneza0.5971-0.3006%0.5989-0.6003
EGPLira egipteana0.5182-1.3892%0.5255-0.5329
GBPLira sterlina5.9566-0.2194%5.9697-5.9751
HUF100 Florinti maghiari1.4229-0.5452%1.4307-1.4314
JPY100 Yeni Japonezi3.3372+0.045%3.3357-3.3565
MDLLeu moldovenesc0.2193-1.1717%0.2219-0.2243
NOKCoroana norvegiana0.5051-0.5513%0.5079-0.5088
PLNZlot polonez1.0490-0.3988%1.0532-1.0587
RUBRubla ruseasca0.0569-2.5685%0.0584-0.0585
SEKCoroana suedeza0.4769-0.7492%0.4805-0.4794
TRYLira turceasca1.6364-1.564%1.6624-1.6779
XDRDST5.5413-0.0343%5.5432-5.5771

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.