Septembrie 01

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-09-01. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 01 Sep. Evolutie 31 Aug. 28 Aug.
EUREuro4.4390+0.1557%4.4321-4.4302
USDDolar SUA3.9423-0.2227%3.9511-3.9271
XAUgramul de aur144.4630+1.5611%142.2425-142.1815
AUDDolar australian2.7893-0.9903%2.8172-2.8100
BGNLeva bulgareasca2.2697+0.1589%2.2661-2.2652
CADDolar canadian2.9928+0.3756%2.9816-2.9702
CHFFranc elvetian4.0926-0.217%4.1015-4.0813
CZKCoroana ceha0.1642+0.122%0.1640-0.1638
DKKCoroana daneza0.5947+0.1347%0.5939-0.5936
EGPLira egipteana0.5035-0.218%0.5046-0.5015
GBPLira sterlina6.0493-0.5949%6.0855-6.0472
HUF100 Florinti maghiari1.4121+0.1916%1.4094-1.4076
JPY100 Yeni Japonezi3.2907+0.982%3.2587-3.2500
MDLLeu moldovenesc0.2021+0.1487%0.2018-0.2017
NOKCoroana norvegiana0.4739-0.2526%0.4751-0.4743
PLNZlot polonez1.0497+0.1813%1.0478-1.0470
RUBRubla ruseasca0.0607+3.2313%0.0588-0.0588
SEKCoroana suedeza0.4672+0.2145%0.4662-0.4654
TRYLira turceasca1.3503-0.1627%1.3525-1.3472
XDRDST5.5493-0.054%5.5523-5.5304

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.