Aprilie 20

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-04-18. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 18 Apr. Evolutie 17 Apr. 16 Apr.
EUREuro4.4607-0.1723%4.4684-4.4762
USDDolar SUA3.2281+0.1489%3.2233-3.2340
XAUgramul de aur134.4481-0.1723%134.6801-135.0746
AUDDolar australian3.0117-0.1988%3.0177-3.0214
BGNLeva bulgareasca2.2808-0.1707%2.2847-2.2887
CADDolar canadian2.9325+0.1127%2.9292-2.9391
CHFFranc elvetian3.6578-0.3161%3.6694-3.6797
CZKCoroana ceha0.1625+0.1232%0.1623-0.1630
DKKCoroana daneza0.5974-0.1838%0.5985-0.5995
EGPLira egipteana0.4617+0.065%0.4614-0.4633
GBPLira sterlina5.4148-0.1899%5.4251-5.4316
HUF100 Florinti maghiari1.4529+0.1447%1.4508-1.4528
JPY100 Yeni Japonezi3.1513-0.2216%3.1583-3.1606
MDLLeu moldovenesc0.2402-0.2492%0.2408-0.2419
NOKCoroana norvegiana0.5394-0.222%0.5406-0.5429
PLNZlot polonez1.0665+0.0939%1.0655-1.0681
RUBRubla ruseasca0.0908+1.2263%0.0897-0.0899
SEKCoroana suedeza0.4893-0.3462%0.4910-0.4922
TRYLira turceasca1.5157+0.2182%1.5124-1.5149
XDRDST4.9999-0.04%5.0019-5.0132

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.