Iulie 19

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-07-19. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 19 Iul. Evolutie 18 Iul. 17 Iul.
EUREuro4.6549+0.0172%4.6541-4.6572
USDDolar SUA4.0128+0.2398%4.0032-3.9685
XAUgramul de aur156.9985-0.2562%157.4017-158.6692
AUDDolar australian2.9496+0.112%2.9463-2.9464
BGNLeva bulgareasca2.3800+0.0168%2.3796-2.3812
CADDolar canadian3.0322+0.2977%3.0232-3.0243
CHFFranc elvetian4.0037+0.06%4.0013-3.9935
CZKCoroana ceha0.1798-0.1666%0.1801-0.1801
DKKCoroana daneza0.6245+0.016%0.6244-0.6248
EGPLira egipteana0.2243+0.1787%0.2239-0.2218
GBPLira sterlina5.2150-0.0268%5.2164-5.2603
HUF100 Florinti maghiari1.4325-0.2923%1.4367-1.4421
JPY100 Yeni Japonezi3.5498+0.1891%3.5431-3.5318
MDLLeu moldovenesc0.2403+0.924%0.2381-0.2380
NOKCoroana norvegiana0.4866-0.6533%0.4898-0.4909
PLNZlot polonez1.0777-0.2591%1.0805-1.0829
RUBRubla ruseasca0.0632-0.4724%0.0635-0.0635
SEKCoroana suedeza0.4490-0.6417%0.4519-0.4519
TRYLira turceasca0.8298-0.9194%0.8375-0.8198
XDRDST5.6105+0.0464%5.6079-5.5894

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.