August 02

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-08-01. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 01 Aug. Evolutie 31 Iul. 30 Iul.
EUREuro4.4330+0.3214%4.4188-4.4025
USDDolar SUA3.3098+0.2484%3.3016-3.2850
XAUgramul de aur136.7028-0.4846%137.3685-137.0748
AUDDolar australian3.0712+0.0782%3.0688-3.0777
BGNLeva bulgareasca2.2666+0.3231%2.2593-2.2510
CADDolar canadian3.0253+0.0298%3.0244-3.0228
CHFFranc elvetian3.6454+0.3883%3.6313-3.6197
CZKCoroana ceha0.1602-0.1869%0.1605-0.1601
DKKCoroana daneza0.5946+0.3375%0.5926-0.5904
EGPLira egipteana0.4629+0.2382%0.4618-0.4594
GBPLira sterlina5.5705-0.0323%5.5723-5.5643
HUF100 Florinti maghiari1.4088-0.5366%1.4164-1.4161
JPY100 Yeni Japonezi3.2155+0.1464%3.2108-3.2129
MDLLeu moldovenesc0.2377+0.5499%0.2364-0.2347
NOKCoroana norvegiana0.5257+0%0.5257-0.5255
PLNZlot polonez1.0578-0.4236%1.0623-1.0599
RUBRubla ruseasca0.0926-0.2155%0.0928-0.0922
SEKCoroana suedeza0.4815+0.5219%0.4790-0.4768
TRYLira turceasca1.5392-0.4076%1.5455-1.5483
XDRDST5.0671+0.2354%5.0552-5.0367

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.