Martie 18

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2019-03-18. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 18 Mar. Evolutie 17 Mar. 15 Mar.
EUREuro4.7525-0.0925%4.7569-4.7569
USDDolar SUA4.1872-0.3783%4.2031-4.2031
XAUgramul de aur175.7082-0.1745%176.0154-176.0154
AUDDolar australian2.9732-0.0336%2.9742-2.9742
BGNLeva bulgareasca2.4300-0.0905%2.4322-2.4322
CADDolar canadian3.1420-0.4373%3.1558-3.1558
CHFFranc elvetian4.1854+0.0454%4.1835-4.1835
CZKCoroana ceha0.1853+0%0.1853-0.1853
DKKCoroana daneza0.6368-0.0785%0.6373-0.6373
EGPLira egipteana0.2411-0.207%0.2416-0.2416
GBPLira sterlina5.5474-0.4665%5.5734-5.5734
HUF100 Florinti maghiari1.5116-0.0793%1.5128-1.5128
JPY100 Yeni Japonezi3.7562-0.1621%3.7623-3.7623
MDLLeu moldovenesc0.2442-0.4078%0.2452-0.2452
NOKCoroana norvegiana0.4912-0.0204%0.4913-0.4913
PLNZlot polonez1.1057+0.0452%1.1052-1.1052
RUBRubla ruseasca0.0649+0.7764%0.0644-0.0644
SEKCoroana suedeza0.4542+0.1764%0.4534-0.4534
TRYLira turceasca0.7659-0.2605%0.7679-0.7679
XDRDST5.8351-0.282%5.8516-5.8516

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.