Septembrie 25

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-09-25. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 25 Sep. Evolutie 22 Sep. 21 Sep.
EUREuro4.5965+0.0326%4.5950-4.5987
USDDolar SUA3.8670+0.9239%3.8316-3.8593
XAUgramul de aur161.0893+0.8468%159.7366-160.9047
AUDDolar australian3.0763+0.7533%3.0533-3.0692
BGNLeva bulgareasca2.3502+0.0341%2.3494-2.3513
CADDolar canadian3.1374+0.4933%3.1220-3.1259
CHFFranc elvetian3.9747+0.4752%3.9559-3.9685
CZKCoroana ceha0.1766+0.1134%0.1764-0.1762
DKKCoroana daneza0.6178+0.0486%0.6175-0.6181
EGPLira egipteana0.2188+0.8295%0.2170-0.2188
GBPLira sterlina5.2337+0.7566%5.1944-5.2095
HUF100 Florinti maghiari1.4807-0.182%1.4834-1.4830
JPY100 Yeni Japonezi3.4515+0.8473%3.4225-3.4329
MDLLeu moldovenesc0.2175-0.5941%0.2188-0.2172
NOKCoroana norvegiana0.4942+0.3044%0.4927-0.4938
PLNZlot polonez1.0767+0.1302%1.0753-1.0729
RUBRubla ruseasca0.0675+1.3514%0.0666-0.0665
SEKCoroana suedeza0.4818-0.0622%0.4821-0.4827
TRYLira turceasca1.0992+0.0819%1.0983-1.0987
XDRDST5.4848+0.5647%5.4540-5.4784

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.