Mai 24

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2019-05-21. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 21 Mai. Evolutie 20 Mai. 17 Mai.
EUREuro4.7627+0.042%4.7607-4.7621
USDDolar SUA4.2726+0.1711%4.2653-4.2658
XAUgramul de aur175.2584+0.2838%174.7624-176.2890
AUDDolar australian2.9388-0.4741%2.9528-2.9340
BGNLeva bulgareasca2.4352+0.0452%2.4341-2.4349
CADDolar canadian3.1818+0.2552%3.1737-3.1616
CHFFranc elvetian4.2298+0.0733%4.2267-4.2197
CZKCoroana ceha0.1847+0%0.1847-0.1850
DKKCoroana daneza0.6377+0.0314%0.6375-0.6377
EGPLira egipteana0.2506+0.0799%0.2504-0.2502
GBPLira sterlina5.4233-0.3052%5.4399-5.4436
HUF100 Florinti maghiari1.4561-0.1919%1.4589-1.4625
JPY100 Yeni Japonezi3.8773+0.0464%3.8755-3.8876
MDLLeu moldovenesc0.2380+0.1684%0.2376-0.2369
NOKCoroana norvegiana0.4862+0.0412%0.4860-0.4865
PLNZlot polonez1.1057-0.1084%1.1069-1.1054
RUBRubla ruseasca0.0662+0.1513%0.0661-0.0660
SEKCoroana suedeza0.4419-0.1582%0.4426-0.4421
TRYLira turceasca0.7056+0.1704%0.7044-0.7047
XDRDST5.8874+0.0918%5.8820-5.8846

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.