Mai 24

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-05-24. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 24 Mai. Evolutie 23 Mai. 22 Mai.
EUREuro4.5512-0.1558%4.5583-4.5600
USDDolar SUA4.0714+0.5557%4.0489-4.0774
XAUgramul de aur163.8139-0.2279%164.1881-164.7405
AUDDolar australian3.0424+0.1448%3.0380-3.0393
BGNLeva bulgareasca2.3270-0.1545%2.3306-2.3315
CADDolar canadian3.0141+0.3396%3.0039-3.0159
CHFFranc elvetian4.1668-0.1462%4.1729-4.1875
CZKCoroana ceha0.1720+0%0.1720-0.1720
DKKCoroana daneza0.6116-0.1143%0.6123-0.6125
EGPLira egipteana0.2256+0.6693%0.2241-0.2258
GBPLira sterlina5.2875+0.4942%5.2615-5.2949
HUF100 Florinti maghiari1.4737-0.2234%1.4770-1.4772
JPY100 Yeni Japonezi3.6392-0.1125%3.6433-3.6634
MDLLeu moldovenesc0.2209-0.1808%0.2213-0.2220
NOKCoroana norvegiana0.4853-0.1851%0.4862-0.4868
PLNZlot polonez1.0842-0.1382%1.0857-1.0875
RUBRubla ruseasca0.0722+0.838%0.0716-0.0719
SEKCoroana suedeza0.4681+0.1498%0.4674-0.4670
TRYLira turceasca1.1404+0.5466%1.1342-1.1440
XDRDST5.6204+0.273%5.6051-5.6314

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.