Iulie 30

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2015-07-29. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 29 Iul. Evolutie 28 Iul. 27 Iul.
EUREuro4.4192+0.0838%4.4155-4.4191
USDDolar SUA3.9942+0.0376%3.9927-3.9889
XAUgramul de aur140.8031+0.1797%140.5505-140.9992
AUDDolar australian2.9237+0.0924%2.9210-2.9091
BGNLeva bulgareasca2.2595+0.0842%2.2576-2.2594
CADDolar canadian3.0897+0.6253%3.0705-3.0688
CHFFranc elvetian4.1536+0.2292%4.1441-4.1739
CZKCoroana ceha0.1633-0.0612%0.1634-0.1635
DKKCoroana daneza0.5923+0.1014%0.5917-0.5922
EGPLira egipteana0.5103+0.0784%0.5099-0.5094
GBPLira sterlina6.2440+0.1974%6.2317-6.1896
HUF100 Florinti maghiari1.4290+0.1542%1.4268-1.4187
JPY100 Yeni Japonezi3.2311+0.1084%3.2276-3.2331
MDLLeu moldovenesc0.2130-0.3742%0.2138-0.2121
NOKCoroana norvegiana0.4923+0.7779%0.4885-0.4888
PLNZlot polonez1.0678-0.4289%1.0724-1.0657
RUBRubla ruseasca0.0671+0.9023%0.0665-0.0671
SEKCoroana suedeza0.4661-0.3634%0.4678-0.4677
TRYLira turceasca1.4447-0.3105%1.4492-1.4447
XDRDST5.5895+0.077%5.5852-5.5802

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.