August 24

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2017-08-23. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 23 Aug. Evolutie 22 Aug. 21 Aug.
EUREuro4.5873+0.0131%4.5867-4.5881
USDDolar SUA3.8951-0.141%3.9006-3.9079
XAUgramul de aur161.1407-0.0002%161.1410-161.8142
AUDDolar australian3.0745-0.2951%3.0836-3.0939
BGNLeva bulgareasca2.3455+0.0128%2.3452-2.3459
CADDolar canadian3.0960-0.0549%3.0977-3.1015
CHFFranc elvetian4.0217-0.3987%4.0378-4.0379
CZKCoroana ceha0.1757+0.0569%0.1756-0.1759
DKKCoroana daneza0.6168+0.0162%0.6167-0.6169
EGPLira egipteana0.2198+0.0911%0.2196-0.2206
GBPLira sterlina4.9862-0.4214%5.0073-5.0330
HUF100 Florinti maghiari1.5118+0.1524%1.5095-1.5112
JPY100 Yeni Japonezi3.5618-0.2101%3.5693-3.5842
MDLLeu moldovenesc0.2183-0.0458%0.2184-0.2187
NOKCoroana norvegiana0.4933+0.1421%0.4926-0.4935
PLNZlot polonez1.0709-0.1306%1.0723-1.0724
RUBRubla ruseasca0.0659-0.1515%0.0660-0.0661
SEKCoroana suedeza0.4812+0.0208%0.4811-0.4817
TRYLira turceasca1.1135+0.0449%1.1130-1.1119
XDRDST5.4899-0.1183%5.4964-5.5056

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.