Mai 21

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2019-05-20. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 20 Mai. Evolutie 17 Mai. 16 Mai.
EUREuro4.7607-0.0294%4.7621-4.7616
USDDolar SUA4.2653-0.0117%4.2658-4.2452
XAUgramul de aur174.7624-0.866%176.2890-176.8055
AUDDolar australian2.9528+0.6408%2.9340-2.9411
BGNLeva bulgareasca2.4341-0.0329%2.4349-2.4346
CADDolar canadian3.1737+0.3827%3.1616-3.1661
CHFFranc elvetian4.2267+0.1659%4.2197-4.2091
CZKCoroana ceha0.1847-0.1622%0.1850-0.1854
DKKCoroana daneza0.6375-0.0314%0.6377-0.6376
EGPLira egipteana0.2504+0.0799%0.2502-0.2488
GBPLira sterlina5.4399-0.068%5.4436-5.4502
HUF100 Florinti maghiari1.4589-0.2462%1.4625-1.4682
JPY100 Yeni Japonezi3.8755-0.3112%3.8876-3.8739
MDLLeu moldovenesc0.2376+0.2955%0.2369-0.2371
NOKCoroana norvegiana0.4860-0.1028%0.4865-0.4889
PLNZlot polonez1.1069+0.1357%1.1054-1.1089
RUBRubla ruseasca0.0661+0.1515%0.0660-0.0659
SEKCoroana suedeza0.4426+0.1131%0.4421-0.4432
TRYLira turceasca0.7044-0.0426%0.7047-0.7054
XDRDST5.8820-0.0442%5.8846-5.8715

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.