Octombrie 25

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2014-10-24. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 24 Oct. Evolutie 23 Oct. 22 Oct.
EUREuro4.4209-0.061%4.4236-4.4166
USDDolar SUA3.4967+0.1088%3.4929-3.4793
XAUgramul de aur138.3992-0.6954%139.3683-139.4524
AUDDolar australian3.0690+0%3.0690-3.0578
BGNLeva bulgareasca2.2603-0.0619%2.2617-2.2581
CADDolar canadian3.1159+0.2477%3.1082-3.0961
CHFFranc elvetian3.6645-0.0246%3.6654-3.6611
CZKCoroana ceha0.1595+0%0.1595-0.1599
DKKCoroana daneza0.5938-0.0505%0.5941-0.5931
EGPLira egipteana0.4890+0.1024%0.4885-0.4866
GBPLira sterlina5.6049+0.2361%5.5917-5.5822
HUF100 Florinti maghiari1.4325-0.3894%1.4381-1.4414
JPY100 Yeni Japonezi3.2326-0.4895%3.2485-3.2538
MDLLeu moldovenesc0.2387-0.2924%0.2394-0.2380
NOKCoroana norvegiana0.5314+0.302%0.5298-0.5266
PLNZlot polonez1.0464+0.0478%1.0459-1.0458
RUBRubla ruseasca0.0834-0.5959%0.0839-0.0849
SEKCoroana suedeza0.4815+0.1248%0.4809-0.4787
TRYLira turceasca1.5622+0.2696%1.5580-1.5485
XDRDST5.1912+0.0231%5.1900-5.1778

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.