Ianuarie 19

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2018-01-18. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 18 Ian. Evolutie 17 Ian. 16 Ian.
EUREuro4.6514-0.1267%4.6573-4.6599
USDDolar SUA3.8054-0.0342%3.8067-3.8182
XAUgramul de aur162.6746-0.68%163.7883-163.5981
AUDDolar australian3.0394+0.0494%3.0379-3.0333
BGNLeva bulgareasca2.3783-0.126%2.3813-2.3826
CADDolar canadian3.0605+0.0131%3.0601-3.0695
CHFFranc elvetian3.9608+0.1948%3.9531-3.9533
CZKCoroana ceha0.1832+0.1093%0.1830-0.1826
DKKCoroana daneza0.6246-0.1119%0.6253-0.6256
EGPLira egipteana0.2149-0.0465%0.2150-0.2151
GBPLira sterlina5.2713+0.3598%5.2524-5.2494
HUF100 Florinti maghiari1.5078+0.0664%1.5068-1.5080
JPY100 Yeni Japonezi3.4196-0.5786%3.4395-3.4491
MDLLeu moldovenesc0.2250+0.2227%0.2245-0.2233
NOKCoroana norvegiana0.4840+0.1241%0.4834-0.4838
PLNZlot polonez1.1163+0.1166%1.1150-1.1147
RUBRubla ruseasca0.0671-0.1488%0.0672-0.0676
SEKCoroana suedeza0.4733+0.1058%0.4728-0.4744
TRYLira turceasca1.0007+0.351%0.9972-0.9993
XDRDST5.4782-0.0511%5.4810-5.4907

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.