Mai 30

Curs valutar BNR pentru principalele valute

Cursul valutar exprimat in RON valabil astazi a fost stabilit de catre BNR la data de 2024-05-30. Click pe fiecare moneda pentru afisare grafic evolutie.

Cod Moneda 30 Mai. Evolutie 29 Mai. 28 Mai.
EUREuro4.9766+0.008%4.9762-4.9759
USDDolar SUA4.6028+0.386%4.5851-4.5755
XAUgramul de aur345.1286-0.1909%345.7888-344.9545
AUDDolar australian3.0418-0.1707%3.0470-3.0463
BGNLeva bulgareasca2.5445+0.0079%2.5443-2.5441
CADDolar canadian3.3541-0.0596%3.3561-3.3581
CHFFranc elvetian5.0722+0.9654%5.0237-5.0224
CZKCoroana ceha0.2010-0.2481%0.2015-0.2017
DKKCoroana daneza0.6671+0.015%0.6670-0.6669
EGPLira egipteana0.0974+0.6198%0.0968-0.0965
GBPLira sterlina5.8507-0.0205%5.8519-5.8440
HUF100 Florinti maghiari1.2798-0.7676%1.2897-1.2956
JPY100 Yeni Japonezi2.9339+0.5621%2.9175-2.9154
MDLLeu moldovenesc0.2592+0.4262%0.2581-0.2582
NOKCoroana norvegiana0.4355-0.2291%0.4365-0.4361
PLNZlot polonez1.1603-0.7527%1.1691-1.1704
RUBRubla ruseasca0.0512-0.3891%0.0514-0.0519
SEKCoroana suedeza0.4324-0.0462%0.4326-0.4335
TRYLira turceasca0.1426+0.2108%0.1423-0.1421
XDRDST6.0881+0.2668%6.0719-6.0641

Pentru a vedea grafic evolutia principalelor valute in ultimele 30 de zile, click aici.